Vypadá to, že Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) se pravomoci hned tak nerozšíří. Novelu ústavního zákona sice poměrně lehce přijala sněmovna, norma se teď ale setkává s odporem Senátu.

Historie se tak opakuje. V minulém volebním období to byl také Senát, který bránil tomu, aby kontroloři mohli navštěvovat více firem – tedy i státní a obecní. Právě proto poslanci ústavní zákon pak přepsali, aby do něj zapracovali výtky senátorů.

Jenže proti tomu se ohradil prezident NKÚ Miroslav Kala. Taková norma by podle něj pravomoci kontrolorů paradoxně omezila, označil ji za zmetek.

Poslanci proto ústavní zákon opět zpřísnili, sněmovna ho v nové podobě schválila a následně putoval do Senátu. A právě zde naráží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.