Na ministerstvu obrany se rodí zákon, který by umožnil nařídit plošné odvody do armády i v situaci, kdy by vláda měla "jen" indicie o reálném nebezpečí. Teď to může udělat pouze po vyhlášení stavu ohrožení státu.

V české armádě slouží dvacet tisíc profesionálů, v případě ohrožení by ale potřebovala ještě desítky tisíc záložníků. A za současného stavu by je neměla kde vzít.

Ačkoliv novela zákona ještě není na papíře, samotná myšlenka už mezi politiky boduje.

Podporuje ji například předseda ODS Petr Fiala. "Krize na Ukrajině ukazuje, že na přípravu na obranu státu nemusí být mnoho času. Předložený návrh zohledňuje zájem každého občana na obraně země a zároveň zachovává demokratické osobní svobody člověka," tvrdí. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.