Výrok Bohuslava Sobotky (ČSSD), že Česko „nevolá“ po silnější přítomnosti NATO v Evropě, kritizovala nejen opozice, ale i KDU-ČSL. Sama aliance věc nekomentovala, jak ale upozorňuje český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý, výroku si všimla ruská média.

HN: Jaké reakce jste zaznamenal přímo v centrále aliance v Bruselu?

Oficiální reakce nebyla a nebude žádná. Spojenci v NATO takové věci navzájem nekomentují. Ostatně premiér již svá slova uvedl na pravou míru. Je však vrcholně nepříjemné, a stalo se to i v případě obdobné dezinterpretace vyjádření ministra Martina Stropnického, že toho okamžitě využije ruská propaganda a demonstruje na nich údajný rozkol v alianci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se