Společnost eMoneyServices (EMS) nabídla Praze, jak zajistit budoucnost Opencard. EMS, která odkoupila firmu Haguess, projekt pro metropoli spravuje, přičemž smlouvy mezi EMS a magistrátem na podporu systému končí už 15. června.

Pražští radní v noci na úterý dojednali prodloužení termínu do konce měsíce, město však musí nejdřív zaplatit dluhy za 250 tisíc nelicencovaných karet.

"Nový model řešení počítá se zapojením soukromých investorů do financování Opencard tak, aby Praha nemusela již dávat žádné další prostředky," řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Společnost chce nově po Praze jen 85 milionů korun. Více než 300 milionů slibuje sehnáním soukromých investorů. "Budeme profitovat na zisku systému," tvrdí Opatrný. 

Celý projekt by zřizovala Praha a zůstala by jí kontrola nad systémem, EMS by se podílela na rozvoji karty. Společnost prý ziskovému potenciálu Opencard věří. 

"Zahraniční příklady ukazují, že je možné, aby karta vydělávala stovky milionů ročně," dodává Opatrný s tím, že zisk by se pak dělil mezi město, EMS a investory.

K tomu, jak by se Opencard dále rozvíjela, by se však město mělo nějakým způsobem zavázat v případné smlouvě.

"Nabídku prozkoumáme a poté se k ní vyjádříme," řekl serveru Aktuálně.cz bez dalších detailů radní pro IT, který se Opencard zabývá, Jan Vašíček.

Firma nepředpokládá, že by se s městem během dvou týdnů definitivně dohodla, čeká však od Prahy vstřícný krok. "Tím by bylo mimo jiné uhrazení toho, co nám město dluží," uvedl jednatel Michal Šilhák. 

Praha chtěla celý projekt od EMS, která je vlastníkem licence i celého know-how, koupit a spravovat sama. Firma městu projekt nabídla za 495 milionů. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) tuto částku označil za nepřijatelnou a zároveň oznámil, že Praha vypíše soutěž na nového dodavatele a zcela novou kartu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se