Vládní výbor pro personální nominace má vytlačit politické trafikanty z dozorčích rad státních firem. Každý člověk, kterého ministr vybere jako vhodného kandidáta, bude muset před výborem obhájit své kvality.

Předloží životopis, výpis z rejstříku trestů i čestné prohlášení, že není ve střetu zájmů. Následně ho bude čekat pohovor.

Výbor, ve kterém usedne šéf Úřadu vlády Pavel Dvořák (za ČSSD), ředitelka kabinetu ministra zemědělství Lenka Jirsa Pavlátková (nominantka KDU-ČSL) a headhunterka Yvona Charouzdová (za ANO), poté vydá doporučení, zda daného člověka do dozorčí rady vzít, nebo ne.

Ovšem i když výbor řekne ne, ministr si může daného člověka stejně protlačit. Podle kritiků se tak ale nezamezí tomu, že v dozorčích radách budou sedět kamarádi manažerů státních firem či ministrů.

Charouzdová v rozhovoru pro IHNED.cz říká, že to nevidí jako problém. "Šéf stejně musí spolupracovat s někým, s kým chemicky chce, s kým mu to bude vyhovovat," tvrdí headhunterka, která má za úkol vytlačit trafikanty.

Oslovil vás s nabídkou postu ve výboru přímo šéf hnutí ANO Andrej Babiš?

Ano.

Znáte se už delší dobu?

Ne, bylo to poprvé.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se