Už tři roky se stát snaží zbavit opuštěného hotelu na exkluzivní adrese v Jevanech u Prahy. Bez úspěchu - jen od roku 2005 tak musí každý rok za údržbu a ostrahu chátrajícího areálu, který nikdo nechce, platit 1,5 milionu korun.

Příběh někdejšího hotelu Interpatria, který je dodnes k nalezení v nabídkách zahraničních turistických serverů, může posloužit jako příklad toho, jak si stát celá léta zbytečně drží majetek, který nepotřebuje. "Straší nám to tady a doufáme, že to někdo už konečně koupí. Mluvilo se třeba o nějakém privátním domovu pro seniory. Ale nevím, nevím…" pochybuje Jaroslav Švejda, starosta Jevan, vesnice spojované s úspěšnými, slavnými a bohatými lidmi, kteří si tady stavěli vily už od první republiky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se