Ministerstvo financí pozastavilo výběrové řízení na vytvoření vizuálního stylu a loga úřadu. Zakázka byla podle MF připravována nestandardně, a to jak s ohledem na způsob výběru společností, tak z časového hlediska. Rozhodl o tom náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht v rámci nového systému schvalování výdajů, sdělilo v pátek ministerstvo.

Veřejná zakázka byla připravována na přelomu listopadu a prosince 2013. Byly osloveny tři vybrané firmy, aby do pěti dnů od přijetí výzvy podaly nabídky s maximální hodnotou 500 000 korun bez DPH. Následně byly předloženy pouze dvě nabídky, z toho jedna ve výši 499 000 Kč a druhá 756 800 Kč.

"Vznikly důvodné pochybnosti, že zakázka není zcela v pořádku. Byl zde tlak, aby vzhledem k předpokládanému brzkému nástupu nového vedení byla realizována obratem. Navíc mám velké pochybnosti, jestli má vůbec úřad státní správy vydávat peníze daňových poplatníků za logo," uvedl Wagenknecht.

Od minulého týdne procházejí na základě nařízení ministra financí Andreje Babiše výdaje ministerstva financí větší kontrolou. Veškeré výdaje úřadu nad 50 000 korun posuzuje první náměstek Wagenknecht, výdaje nad půl milionu sám Babiš.