Protikorupční policie obvinila 16 firem a tři osoby ze zneužívání příspěvků na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Podle závěrů kriminalistů měla od ledna 2008 do června 2012 vzniknout škoda ve výši asi 600 milionů korun.

Třem lidem, kteří byli obviněni z dotačního podvodu, hrozí trest od pěti do deseti let vězení.

Podle serveru Aktuálně.cz jde o sponzory Věcí veřejných, podnikatele Miloslava a Vladislava Víta a Miroslava Černého. Na seznamu obviněných jsou prý firmy Verve-Invest a Besico Real, které někdejší vládní stranu sponzorovaly.

Další firma, o kterou se policie zajímá, má být společnost Besico Services, která v letech 2006 až 2012 měla v Praze monopol na odtahy aut.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se