Bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je jeden z věřitelů, hercův přítel Alexandr Seidl.

"Jako jediný podal insolvenčnímu správci nabídku za 11,5 milionu korun, což byla minimální cena. Nyní se přepíše nemovitost na katastru nemovitostí," uvedl insolvenční správce David Gregor. Seidl v úterý vzkázal, že zatím nemá přesné plány, jak s farmou naloží.

Insolvenční správce teď musí rozdělit peníze mezi věřitele. Přednost dostanou ti zajištění, mezi nimiž je právě Seidl s téměř čtyřmi miliony. Zbytek si rozdělí ostatní, půjde však jen o menší část jejich pohledávek. Za farmou zůstaly dluhy přes 40 milionů korun.

Z jednoho milionu, který už má Gregor nyní na účtu, uhradí dluhy převážně za energie, jež farma odebírala od dodavatelů v době konkurzu. Ten se táhne od loňského dubna. "Jsem rád, že jsme obdrželi alespoň tuto jednu nabídku. Za dané situace jde o dobrou nabídku za slušnou cenu," řekl správce.

Seidl je momentálně na dovolené v Thajsku. Očekával prý, že se najde ještě jiný zájemce, který podá vyšší nabídku. "Neměl bych s tím starosti. Takhle teď musím přemýšlet, co s farmou. Rozhodně je však potřeba dát ji do kupy. Stále však platí, co jsem říkal loni v létě, že jde o penzion na vesnici u Brna, a tak se k němu musí přistupovat," prohlásil Seidl.

Farma, na níž se konaly kulturní a recesistické akce, se dostala do problémů při dostavbě hotelu a stavbě wellness centra. Šlo o stavby podpořené z evropských fondů, Polívka ale nesplácel faktury. V říjnu 2012 proto podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a loni v dubnu poslal soud podnik do konkurzu. Na podzim šel do dražby za 15 milionů, vydražitel však peníze nesložil.

Nyní už se Polívka k farmě, která mu nepatří, nechce do médií vyjadřovat, sdělil ČTK jeho manažer Ladislav Krapek.

Herec sám jako fyzická osoba je účastníkem jiného insolvenčního řízení, které navrhla předchozí správkyně jeho farmy Petra Hýsková kvůli ochraně věřitelů farmy. Tuto záležitost měl soud projednávat 7. února, jednání však na žádost Gregora odročil.

Seidl však nezískal ochranné známky, které byly také k prodeji. Ty získala jako druhý zájemce s vyšší nabídkou firma Wiky z Kyjova. Jde o pět ochranných známek, z nichž nejznámější jsou Manéž Bolka Polívky a Bolkova jedenáctka. Přesnou cenu právní zástupce firmy Zdeněk Joukl ČTK nesdělil, jde však o desítky tisíc korun. Firma je velkoobchodem s hračkami a vlastní ji Josef Kouřil, který je místním patriotem a mecenášem, nechal například postavit kapli v Bukovanech.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist