Jedním z nejbližších spolupracovníků Andreje Babiše (ANO) na ministerstvu financí by mohl být muž, který za éry Davida Ratha zodpovídal za krajské peníze – včetně těch, které podle policie skončily v uplacených zakázkách.

Sociální demokraté chtějí podle informací Hospodářských novin vyslat na post náměstka ministra financí Jiřího Peřinu, bývalého ředitele středočeského finančního a investičního odboru a dnes radního za ČSSD.

Peřina potvrdil, že o tom už s předsedou strany Bohuslavem Sobotkou jednal. "Nepadl žádný závazný příslib, ale pochopil jsem, že pan Sobotka při jednáních zmiňuje moje jméno," řekl Peřina. Sobotka o Peřinovi nechtěl mluvit. "Jednání ještě nejsou uzavřena," prohlásil pouze.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se