Do otevření velkého olympijského parku na pražské Letné zbývají necelé tři týdny. Prozatím je to velké staveniště bez návštěvníků a hlavně bez sněhu. Idea pořadatelů z Českého olympijského výboru je přitom naprosto opačná - sníh, led a deset tisíc návštěvníků denně.

Stále věří, že se fiasko ze závodů světového poháru ve Vesci v roce 2008 opakovat nebude. Na zasněžení jim prý stačí pět dnů, kdy bude teplota okolo nuly. "Jakmile klesne teplota na nulu, tak začneme zasněžovat a do pěti dnů je nasněženo," řekl Alexandr Kliment, mluvčí Českého olympijského výboru. Ledovou plochu, hlavní lákadlo areálu, udrží podle něj dokonce až to teploty plus čtrnácti stupňů nad nulou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se