Při machinacích v dotačním programu ROP Severozápad došlo k ovlivnění projektů za 1,4 miliardy korun. Úřad z těchto peněz nakonec 922 milionů rozdělil. 

V kauze je obviněno osm lidí, včetně exnáměstka ústecké hejtmanky Pavla Koudy. Podle textu obžaloby je kriminalisté viní ze zneužití pravomoci úřední osoby a poškození finančního zájmu evropského společenství.  

Kromě Koudy před soudem stanou také tehdejší ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Vráblík a Petr Kušnierz, který si už v jiné kauze odpykává pětiletý trest.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se