Při machinacích v dotačním programu ROP Severozápad došlo k ovlivnění projektů za 1,4 miliardy korun. Úřad z těchto peněz nakonec 922 milionů rozdělil.
V kauze je obviněno osm lidí, včetně exnáměstka ústecké hejtmanky Pavla Koudy. Podle textu obžaloby je kriminalisté viní ze zneužití pravomoci úřední osoby a poškození finančního zájmu evropského společenství.
Kromě Koudy před soudem stanou také tehdejší ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Vráblík a Petr Kušnierz, který si už v jiné kauze odpykává pětiletý trest.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






