Policie znovu zasahuje v takzvaných growshopech, obchodech s potřebami pro pěstování konopí na výrobu marihuany. Razii provádí na několika místech v Praze. Česká televize uvedla, že policisté zadrželi majitele největšího growshopu Michala Otipku.

Policisté zasahovali v growshopech v celé ČR už před dvěma týdny. Následně obvinili 45 lidí ze šíření toxikomanie.

Český rozhlas - Radiožurnál uvedl, že policisté zabavují vybavení pro pěstování například v Praze 9 nebo ve velkoobchodě se zahradnickými potřebami na Praze 3.

Majitel velkoobchodu je podle rozhlasu policejním zásahem znechucený, protože prý neprodává nic, co by podporovalo přímo pěstování konopí.

"Akci provádíme na několika místech v Praze, ale v tuto chvíli je nemůžeme upřesnit ani uvést jiné bližší informace. Akce totiž ještě neskončila," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Zátah na prodejny s potřebami pro pěstování konopí zahájila policie zhruba před dvěma týdny. Zkontrolovala přibližně stovku objektů, v nichž zajistili nejen zboží, ale i 16 pěstíren konopí. Přes čtyři desítky lidí pak obvinila ze šíření toxikomanie a dalších 32 z tohoto trestného činu podezírá.

Prodejci i majitelé obchodů se podle policejního prezidia dopustili šíření toxikomanie tím, že nabízeli a veřejně prezentovali materiály propagující pěstování a užívání marihuany.

Policie začala zasahovat proti growshopům na základě paragrafu o šíření toxikomanie a loňského výroku Nejvyššího soudu, kdy byli k podmíněnému trestu za šíření toxikomanie odsouzeni majitelé jednoho květinářství.

Zásah zdůvodnila i tím, že v Česku od roku 2007 přibývá tzv. vnitřních pěstíren konopí a spolu s tím i kamenných a internetových obchodů, které nabízejí potřebné technologie.

Související