Z korupce obžalovaný exposlanec David Rath má poměrně dobrou šanci k útěku do zahraničí. A nechal mu ji přímo soud, který Ratha v pondělí po osmnácti měsících pustil z vazby. Dal mu dokonce hned několik dní k dobru, během kterých Ratha k ničemu nezavazuje a dává mu naprostou volnost.

Soud totiž Rathovi zatím nedoručil své vazební rozhodnutí spolu s podmínkami, které musí Rath na svobodě plnit. Jinými slovy: když Rath podmínky nezná, nemůže se jimi ani řídit. Bývalý politik tak například doposud nemusel odevzdat cestovní pas a nemusí se ani pravidelně hlásit úředníkům z mediační a probační služby. 

„Obžalovaný je nyní v situaci, kdy se může volně pohybovat,“ potvrdil pro IHNED.cz tiskový tajemník pražského vrchního soudu Jan Fořt.

Soudy přitom obvykle své usnesení vyhotoví okamžitě a posílají ho spolu s příkazem k propuštění. To se však v Rathově případě nestalo. „Je to pro nás standardní případ jako každý jiný. Víc to komentovat nemohu,“ dodal mluvčí soudu Fořt. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.