Jeroným Tejc je jedním z pěti sociálních demokratů, kteří se v sobotu účastnili schůzky u prezidenta Miloše Zemana v Lánech.

"Já jsem se o ní dozvěděl několik chvil předtím, než se na ni mělo odjet. Neměl jsem moc času o tom přemýšlet a přiznám se, že v tu chvíli jsem vůbec netušil, že ta schůzka bude nakonec považována za neveřejnou," lituje nyní v rozhovoru pro IHNED.cz.

O své budoucnosti v ČSSD se teprve rozhodne. 

Účastník schůzky Jiří Zimola rezignoval na funkci člena předsednictva i člena výkonného výboru strany. Tvrdí, že bylo třeba vyvodit osobní odpovědnost za tajnou schůzku s Milošem Zemanem. Inspiroval vás Zimola k nějakému rozhodnutí?

Já nepovažuji za nic špatného, když se levicový politik setká s levicovým prezidentem. Považuji spíš za špatné, pokud někdo není schopný udržovat dobré vztahy s prezidentem republiky, což může dlouhodobě škodit i sociální demokracii.

Na straně druhé nepovažuji za vhodné ani to, v jaký čas se ta schůzka, která byla v zásadě neškodná, uskutečnila, a mohlo tedy dojít k jejímu zneužití. V tomto smyslu určitě patřím mezi ty politiky, kteří si nesou odpovědnost.

Já jsem před několika dny obhájil v nejednoduché atmosféře post předsedy poslaneckého klubu. I tato věc se tam samozřejmě promítla a určitě budu o tom, jak se zachovám, uvažovat. Ale jak se rozhodnu, sdělím až ústřednímu výkonnému výboru.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se