První místopředseda ČSSD Michal Hašek lhal a měl by co nejrychleji odejít ze stranického vedení, tvrdí poslanec sociálních demokratů Jan Hamáček, který byl volebním lídrem ve středních Čechách.

"V jeho (Haškově) případě je situace naprosto neudržitelná," říká Hamáček v rozhovoru pro IHNED.cz.

Hamáček tak navázal na středeční prohlášení šéfa Senátu Milana Štěcha, který je ještě přísnější a volá i po rezignaci Haškových věrných, kteří s ním byli v sobotu večer na utajené schůzce v Lánech u prezidenta Miloše Zemana: jde o Zdeňka Škromacha, Jeronýma Tejce a Jiřího Zimolu.

Podle Hamáčka by Hašek měl dokonce z politiky nadobro odejít, protože voličům lhal, když setkání s prezidentem opakovaně zatloukal a přiznal se až ve středu. Hašek rezignaci odmítá.

Michal Hašek pod tlakem nakonec přiznal, že na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech byl. Jak jeho otočku vnímáte?

Mě jeho dnešní prohlášení překvapilo. Ještě včera tvrdil, že na žádné schůzce nebyl. Pokud dnes říká, že tam byl, tak včera nemluvil pravdu. A podle mě platí, že politik lhát nemá. A když lže, tak nemá být politikem.

Co aktuální situace znamená? Třeba předseda Senátu Milan Štěch už řekl, že nejen Hašek, ale i jeho věrní Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc a Jiří Zimola by měli odstoupit ze stranického vedení. Jak byste situaci řešil vy?

Nejsem zastáncem kolektivní viny. Pokud vím, tak kromě Michala Haška ti zbývající nelhali. Oni schůzku veřejně nepopřeli, maximálně ji odmítli komentovat. Milan Chovanec dokonce setkání přiznal. U nich z mé strany není odsudek tak přísný. Mně na tom všem nejvíc vadí, že Michal Hašek ještě včera několikrát řekl, že v Lánech nebyl, ale on tam byl, což dnes přiznal. To je ten problém. Já mu vyčítám lež. Osobní odpovědnost by měli zhodnotit všichni podle svého svědomí, ovšem u Michala Haška je evidentní, že nemluvil pravdu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 30 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.