Je potřeba zabránit nástupu temné síly, tvrdí na Facebooku Rytíři Jedi. Za touto iniciativou stojí nadšenci, kteří se inspirovali v Hvězdných válkách a jejichž cílem je přilákat mladé lidi k volbám.

"Mladí ztrácí o svobodnou volbu zájem. Víme, že demokracie má své limity, ale furt je lepší než autoritativní režim. Proto jim na příběhu dobra se zlem chceme připomenout, že jít k volbám je velká odpovědnost," říká jeden z autorů projektu, který se představil jako Mace Windu. Ten ve Hvězdných válkách patří k nejzkušenějším členům Rady Jediů.

Novodobí Jediové chtějí vyburcovat voliče, aby neumožnili nástup temné síly. Kdo z politické reprezentace ztvárňuje dobro a kdo zlo, ale Mace Windu sdělit odmítá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.