Bývalý předseda legendárního družstva ve Slušovicích a současný radní Zlínského kraje František Čuba potvrdil serveru IHNED.cz, že v pondělí 28. října půjde na Hrad. 

K pozvání od prezidenta Miloše Zemana se odmítl podrobněji dál vyjadřovat, jeho účast na Hradě v den, kdy se rozdávají státní vyznamenání, ale mnohé naznačuje.

Český prezident má k zlínskému radnímu pro zemědělství velmi blízko. František Čuba se do rady kraje dostal jako člen Strany práv občanů – Zemanovci, tedy strany, jejímž je Miloš Zeman čestným předsedou. Zeman navíc o Čubovi často mluví jako o tvůrci „slušovického zázraku“.

Z okruhu Zemanových známých se v souvislosti se státním vyznamenáním mluví také o bývalém ministrovi Miroslavu Grégrovi. Ten patří k zakladatelům Sdružení přátel Miloše Zemana, které současnému prezidentovi pomohlo zpět do politiky. Jako ministr průmyslu seděl v Zemanově vládě a byl i jejím místopředsedou.

V červenci 1999 na jeho návrh Zemanova vláda prodala zbylý státní podíl v Mostecké uhelné a pod jeho vedením došlo k dokončení prvních dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se