SPOZ má tento týden potíže se svým webem. Stránky zemanovců v úterý napadl neznámý hacker, který na ně umístil pornografické fotografie.

Místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš v úterý oznámil, že strana po narušení bezpečnosti webu přesunula své internetové stránky na nové adresy www.spoz2013.cz a www.zemanovci2013.cz.

A ve čtvrtek někdejší Zemanův přítel Miroslav Šlouf původní weby SPOZ.cz a zemanovci.cz vypnul úplně. Právě on totiž vlastní obě domény, na kterých se zemanovci dosud prezentovali.

Je to Šloufova pomsta za to, že jej vedení strany vyškrtlo z čela pražské kandidátky? "K tomu bych se asi nevyjadřoval. Je to jeho právo, protože je majitelem té domény," uvedl pro server IHNED.cz mluvčí SPOZ Vladimír Kruliš.

spozStrana ale předem o vypnutí nevěděla. "Neinformoval nás předem. Nicméně museli jsme být připraveni na tuto variantu," uvedl Kruliš.

Stránky tak začaly fungovat na nových adresách poměrně rychle.

Útok hackerů a potíže s doménou navíc zafungovaly jako reklama. "Návštěvnost je vyšší od chvíle, co se o našem webu píše," dodal Kruliš.

Miroslav Šlouf patří k nejaktivnějším odpůrcům současného vedení strany. Nechal se zvolit do čela pražské kandidátky, vedení SPOZ ho ale vzápětí vyškrtlo.

Lobbista reagoval prohlášením, že ještě do voleb zváží, zda ze strany vystoupí. Následovat by ho prý mohli i další spolustraníci. "Záležet bude na tom, jak se vedení SPOZ postaví k požadavku, aby byl po volbách svolán mimořádný volební sněm," řekl začátkem října.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se