Pokud chtějí hejtmani a starostové naučit management svých nemocnic vydělávat, měli by se inspirovat u majitelů soukromých špitálů.

Jak ukazuje nejnovější žebříček finančního zdraví nemocnic, který šestým rokem sestavuje HealthCare Institute a Czech Credit Bureau, soukromí majitelé umí ze svých nemocnic vytěžit daleko větší zisk.

Zatímco nejlépe hodnocená soukromá zařízení jako Mediterra-Sedlčany či nemocnice Podlesí ze skupiny Agel dosahují ročního zisku až šestnáct procent, krajské nemocnice se z hlediska ziskovosti většinou nedostanou nad jedno procento. Soukromé nemocnice si například na rozdíl od těch krajských zvykly šetřit na provozu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se