Nejpopulárnějším politikem je podle aktuálního průzkumu agentury STEM předseda vlády v demisi Jiří Rusnok, který jako jediný z politiků dostal od lidí přes 50 procent kladných hodnocení.

Na dalších místech skončili místopředseda ČSSD Michal Hašek a senátor a zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura. Příznivě je vnímá shodných 46 procent občanů. Popularita představitelů stran bývalé vládní koalice se od předchozího květnového průzkumu snížila.

V horní části pomyslného žebříčku je se 45 procenty popularity i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a jeho místopředseda Lubomír Zaorálek se ziskem 41 procent kladných hodnocení. Těsně za ním se umístil předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Na sedmém místě je místopředseda ODS Jiří Pospíšil, který byl před čtyřmi měsíci nejpopulárnějším politikem. Proti květnu si v kladném hodnocení pohoršil o 12 procentních bodů. O osm bodů na 35 procent klesla popularita místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové, která se tak dostala z květnového čtvrtého místa na nynější deváté. Pokles popularity předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je o něco menší, příznivě ho hodnotí 37 procent lidí, tedy o tři procentní body méně lidí než v květnu.

Související