Čtvrtek, 20. června 1985. Inspektoři státního podniku Potraviny Praha v doprovodu kriminálky nečekaně vrazí do samoobsluhy na rohu Štěpánské a Žitné v centru Prahy a zahajují přepadovou inventuru.

Na jejím konci se potvrdí, že v účetnictví to silně nehraje: v prodejně schází 766 tisíc československých korun – nevídaný balík peněz na dobu, kdy lidé brali měsíčně v průměru okolo tří tisíc hrubého.

Manko astronomicky nabobtnalo během necelých dvou let, kdy prodejnu řídil teprve dvaadvacetiletý vedoucí – tehdy ještě neznámý mladík Ivo Rittig, který krátce po vyučení dostal šanci vést obchod na prestižní adrese. Tentýž Ivo Rittig, který o čtvrt století později ze zákulisí ovlivňuje politiku ODS, kterého policie podezírá z podvodů při veřejných zakázkách a kterého si detektivové na středu předvolali k výslechu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.