Americký prezident Barack Obama okolo čtvrtečního poledne přiletěl ze Stockholmu do ruského Petrohradu, kde se v příštích dvou dnech zúčastní ostře sledovaného summitu představitelů dvaceti nejsilnějších světových ekonomik.
Šéf Bílého domu podle ruských médií přilétá do Ruska v době mimořádně komplikovaných vztahů mezi Moskvou a Washingtonem, k nimž přispěly i neshody v hodnocení syrské krize. Právě ta má summitu G20 dominovat.
Do někdejší carské metropole a rodiště hostitele Vladimira Putina ve čtvrtek dorazil i francouzský prezident François Hollande, v syrském konfliktu nejbližší Obamův spojenec.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













