Exprezident Václav Klaus a jeho kancléř Petr Hájek si v minulosti nikdy neodpustili kritiku festivalu Prague Pride. Hovořili o homosexualismu a gaye označovali za deviantní spoluobčany. Hájek se loni dokonce osobně připojil k demonstrantům.

Po změně hlavy státu a jeho týmu se ale přístup k festivalu sexuálních menšin změnil.

"Můj názor je neutrální. Já nejsem příznivcem těchto akcí, ale samozřejmě vzhledem ke svému věku jsem i relativně tolerantní. Že bych to vyznával a propagoval, to v žádném případě, ale že bych tam šel proti tomu bojovat s bodákem, to taky ne. Kategorický jako Petr Hájek nebudu," řekl serveru IHNED.cz prezidentův nejbližší spolupracovník Vratislav Mynář.

Sám Zeman akci nepodpořil ani nezkritizoval. "Pan prezident se nebude k pochodu Prague Pride v tuto chvíli vyjadřovat," sdělila jeho mluvčí Hana Burianová.

Zeman se o akci zmiňoval pouze na jaře, když odmítal udělit titul profesorovi Martinu Putnovi. Tehdy ale nekritizoval celou akci, nýbrž pouze transparent "Katolické buzny zdraví Bátoru", který Putna nesl v průvodu.

V roce 2012 se Zeman dokonce zúčastnil diskuse vybraných prezidentských kandidátů, kterou organizovalo právě sdružení Prague Pride.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.