Do rádia prvně přišel, když mu bylo 17, a už v něm zůstal. Jenže zatímco tehdy pracoval na Evropě 2, dnes má Jan Menger na starosti hlavně starší posluchače. Je totiž náměstkem Českého rozhlasu a šéfem regionálních stanic, které od ledna zcela změní podobu.

Zaměří se více na své publikum – posluchače starší šedesáti let, které hlavně zajímá to, co se děje v místě, kde žijí.

Menger se inspiroval v Dánsku, kde regionální vysílání poslouchá kolem 40 procent lidí. A do tří let chce být jedničkou celého Českého rozhlasu.

Za půl roku spustíte novou podobu regionálních stanic a do tří let s ní slibujete porazit i Radiožurnál. Jak často si regionální rádia pouštíte vy sám?

Poslouchám, jak můžu – takže ráno, když vstávám, a pak celý den v práci a stanice hodně střídám. Musím vědět nejen to, co běží v našich jedenácti regionálních mutacích, ale i to, co dělá konkurence. Tedy hlavně Blaník, Country rádio nebo moravský Čas. Všichni se totiž dělíme o jeden balík posluchačů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.