Předsedkyně LIDEM Karolína Peake stále tají, jak se zachová příští týden při hlasování o důvěře vládě. V online rozhovoru se čtenáři IHNED.cz ale uvedla, že premiér Jiří Rusnok jí je velmi sympatický. "Mám ráda jeho neokázalé chování, které v politice chybí," dodala.

Mají spolu prý hodně společného. "Možná najdeme mnoho styčných bodů. Koneckonců, na společné schůzce s premiérem jsme se právě třeba na nutnosti zpřísnění financování politických stran i jiných mých prioritách zcela shodli," tvrdí Peake.

Zároveň ale stále deklaruje podporu vládě pod vedením Miroslavy Němcové. "Naše podpora platí právě proto, že jsme si s ODS a TOP 09 plácli na společném prosazování zákona o úřednících, přísnějších pravidel pro financování politických stran včetně dohledového orgánu a zřízení povinného veřejného registru smluv. Do vzniku této politické situace se těmto našim prioritám ODS i TOP 09 bránily," dodala Peake.

Ta zároveň odmítá, že by její strana LIDEM byla nelegitimní. "V průběhu jiných volebních období stejně tak vznikly například Unie svobody nebo TOP 09. Tak to zkrátka v politice někdy ve složitých situacích dopadá. Je to zcela v souladu s volným mandátem daným ústavou," tvrdí předsedkyně strany.

Karolína Peake odpovídala on-line. Podívejte se na její zodpovězené otázky:

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se