Poslanec Věcí veřejných Michal Babák dlužil na dvou hypotékách celkem 11,5 milionu korun. Z prodeje části své firmy získal přes dva miliony korun. "Šlo o příjem z prodeje, který je rozložený do více let," uvedl Babák a dodal, že má poměrně vysoké příjmy, které nesouvisí s jeho mandátem. Například z podnikání loni získal půl milionu korun.

Schwarzenberg loni získal tři desítky pozemků, většinu z nich koupil, jeden získal jako náhradu. Vesměs šlo o louky a pole. Za prodej 1,5 procenta akcií společnosti Respekt Publishing získal zhruba dva miliony korun, na nájemném dostal kolem 11 milionů korun. Přiznal i darovaný obraz v hodnotě 30 tisíc korun.

Poslankyně z klubu TOP 09 a Starostů Jaroslava Schejbalová dlužila třem různým věřitelům přes milion korun. Další poslanec TOP 09 František Laudát si ve Státním fondu dopravní infrastruktury vydělal 108 tisíc korun a podnikáním získal přes milion. Na hypotéce dlužil 3,6 milionu korun.

 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.