"Prezident v kampani sliboval, že bude prezidentem všech. Dnes střídá jednu potyčku za druhou. Máme parlamentní demokracii, nikoliv prezidentský systém. Naše hnutí má problém, jakým způsobem vzniká nová vláda," uvedl Andrej Babiš na tiskové konferenci.

"Vznik nové vlády bereme jako politickou kampaň Zemanovy strany. Pan Rusnok je uznávaný ekonom, přesto tam (ve vládě) budou víceméně lidé, kteří 23 let řídí tuto zemi a dovedli ji tam, kde teď je," dodal byznysmen a politik Babiš ke vzniku nového kabinetu.

Miliardář odmítá možnou berlusconizaci české politiky. Slibuje, že nebude novinářům ze skupiny MAFRA zasahovat do jejich práce.

Babiš také kritizoval práci žurnalistů z E15, kteří nepravdivě informovali o tom, že by měl koupit média Ringieru.

Babišovo hnutí ANO 2011 se už připravuje na volby. Sám Babiš počítá i se službami bývalého eurokomisaře Pavla Teličky.

Babiš ve středu koupil tuzemskou mediální skupinu MAFRA, která vydává celostátní deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny a provozuje řadu dalších médií. Uzavřel dohodu s dosavadním vlastníkem mediálního domu, německou společností Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft. Obě strany nechtějí o transakci zveřejňovat další podrobnosti. Prodej ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Vydavatelská skupina MAFRA, jejíž koupi od německých vlastníků Babiš oznámil ve středu, bude zařazena přímo pod mateřskou firmu Agrofert Holdingu. V budoucnu také počítá s tím, že MAFRA odkoupí regionální týdeník 5plus2. Plánuje i spolupráci se serverem Česká pozice, na který Babiš ročně podle dřívějších vyjádření přispívá dvaceti miliony korun.

"Skupinu MAFRA považuji za velmi silného hráče na českém mediálním trhu, především v oblasti seriózní žurnalistiky. Její akvizice bude mít pro naši mediální divizi řadu synergií a umožní nám hledat další nákladové úspory například při fungování našeho týdeníku 5plus2," uvedl Babiš. Akvizice je podle něj důležitým krokem ve strategii vybudovat významnou mediální divizi na trzích České republiky a Slovenska.
 
 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist