První ročník ankety „Tweet roku“ je pořešen, v zásadě objektivní výsledky ankety o dění na rychle rostoucím českém Twitteru byly vyhlášeny. Některé okamžiky středečního večera v Národní technické knihovně nicméně stojí za víc než 140 znaků, protože myslím docela pěkně ukazují na jisté trendy, které možná zaznamenají i ti, jež nějaký Twitter absolutně nezajímá.

Takže: kategorie Objev roku měla nakonec tři vítěze, kterým porota rozdala stejný počet hlasů. Moderátora Martina Veselovského, „hlas hokeje“ Roberta Zárubu – a Andreje Babiše, o jehož ještě docela čerstvém účtu jsem tady nedávno psal. (A který nedávno chválil v Ekonomu sám Miloš Čermák.)

Když to moderátor oznámil, publikum – nebo aspoň já – čekalo, že za Babiše cenu převezme patrně někdo z jeho PR oddělení. Jenže najednou se otevřely boční dveře a do sálu napochodoval evidentně pohublý a velmi spokojeně vypadající Babiš osobně. A aby bylo jasno, čí bude tahle show, hned pěkně vytáhl šek na tři sta tisíc a osobně ho předal řediteli vyplaveného Domova Sue Ryder.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se