Jako by si myslela, že žije v nějakém špionážním filmu, ale evidentně v nějakém velmi špatném špionážním filmu, říká bývalý zaměstnanec Úřadu vlády. Jany Nagyové se zjevně dodnes bojí. Nepřeje si zveřejnit jméno. Stále pracuje ve státní správě. A jak říká, “víte, ona byla opravdu mocná, to nejsou jen pověsti”.

Pověstí o Janě Nagyové – hlavní postavě největšího politického skandálu, jaký kdy Česko zažilo, kolovalo docela dost. Je to i tím, že až na úplné výjimky s médii téměř vůbec nekomunikovala. Ti, kdo ji osobně poznali, říkají, že byla doslova paranoidní a velmi to přenášela na premiéra Petra Nečase.

Dnes už to nejsou jen pověsti. Policie téměř rok odposlouchávala její telefonáty s Nečasem, šéfem ČEZ, různými ministry, členy ODS, agenty tajné služby a podle neoficiálních informací také s některými kmotry. Mnoho z toho je obsahem už zveřejněných policejních protokolů. Při jejich čtení se jen těžko lze ubránit dojmu bývalého podřízeného Nagyové. Je to podivný špionážní příběh.

Nagyová působila na Úřadu vlády podle svědectví několika jejích bývalých podřízených jako generálka. Nesnesla odpor. A to ani nepatrný.

Nad vším se snažila mít kontrolu. A ten, kdo se jí nechtěl podřídit, v řádu maximálně měsíců přišel o místo. Například jen za dobu, co Nagyová vedla premiérskou kancelář Petru Nečasovi, vystřídala vláda hned čtyři mluvčí a z kanceláře odešlo mnoho dalších zaměstnanců.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.