Šéfka kabinetu premiéra Petr Nečase Jana Nagyová úkolovala tajnou vojenskou službu a používala ji ke sledování tří lidí, mimo jiné i ženy Petra Nečase, tvrdí olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. V sobotu soud rozhodl, že vezme Nagyovou do vazby. Mezi prvními, kdo zamířili do vazby, byli bývalý náměstek ministerstva zemědělství Roman Boček, exministr zemědělství Ivan Fuksa a bývalý poslanec ODS Petr Tluchoř. Naopak šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda bude vyšetřován na svobodě.

Prezident Miloš Zeman po pietním aktu v Lidicích řekl, že obvinění jsou závažná a po rozhovoru s policejním prezidentem i šéfem žalobců podložená důkazy. Vláda by proto neměla dál pokračovat.

Premiér Petr Nečas se poprvé distancoval od jednání Jany Nagyové. "Je logické, že po obvinění a následném uvalení vazby na paní Janu Nagyovou nemůže dále pokračovat v pozici vrchní ředitelky Sekce kabinetu předsedy vlády. Věřím, že dojde k rychlému a nestrannému vyšetření všech okolností souvisejících s tímto případem."

Koaliční TOP 09 si přeje, aby vláda pokračovala až do řádného termínu voleb v roce 2014. Nicméně požaduje ještě v neděli jednání koaličních stran k současné situaci ve vládě.

Vše o tom, co se dělo v pátek v kauze, která může způsobit Nečasův pád, čtěte ZDE

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se