Šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová úkolovala tajnou vojenskou službu a používala ji ke sledování tří lidí. Uvedl to olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který vede obří policejní razii v okolí premiéra.

"Pracovnice Úřadu vlády je obviněna z organizátorství zneužití pravomoci úřední osoby a současně jsou obvinění dva pracovníci vojenského zpravodajství pro zneužití pravomoci úřední osoby a současně je obviněn bývalý vedoucí pracovník tohoto úřadu pro tentýž trestný čin," uvedl Ištvan.

Nagyová byla zároveň obviněna z podplácení. Právě ona měla nabízet funkce a výhody dnes už bývalým poslancům ODS Petru Tluchořovi, Marku Šnajdrovi a Ivanu Fuksovi za to, že se vzdají mandátů a nebudou ohrožovat Nečasovu vládu.

Policie nyní prověřuje, jak je do celé věci zapojen sám premiér Nečas.

Ten krátce po tiskové konferenci státních zástupců vystoupil ve sněmovně. Celou věc nejdříve označil za "mediální koktejl". Sledování své ženy vysvětlil snahou o zajištění její bezpečnosti. Nevyloučil, že "bylo postupováno, jak postupováno být nemělo".

"Teatrální" zatčení obou generálů vojenského zpravodajství označil za poškození pověsti České republiky.

O obvinění exposlanců uvedl, že jejich odchod ze sněmovny nepovažuje za neobvyklý. To, že pak někteří získali funkce ve státní správě, označil za "standardní" a přímo ve sněmovně oslovil všechny strany s otázkou "Dámy a pánové, neudělali jste to v minulosti také mnohokrát?".

Kdo je mezi obviněnými, si přečtěte ZDE.

Čtvrteční razie podrobně ZDE.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.