Ihned poté, co v úterý kvůli povodním rozdala Správa státních hmotných rezerv (SSHR) volné karty na tankování u společnosti EuroOil, začali policisté a hasiči tankovat jako o závod. "Ano, ve čtvrtek ráno sem přijelo zhruba pětadvacet vozidel státní policie. Natankovali necelých sedm set litrů pohonných hmot," řekl Jaroslav Mrva, nájemce benzinové pumpy v pražském Braníku.

Stejnou zkušenost má i obsluha benzinové stanice v Děčíně: "Včera si pro naftu přijelo asi šest hasičských tatrovek. Dneska přijeli ještě čtyřikrát," popisuje Soňa Krejcarová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se