V Praze se v neděli ráno narodila první česká paterčata. Matka i děti jsou v pořádku, řekl ČTK lékař v podolské porodnici.

Pět sourozenců, čtyři chlapci a dívka, kteří přišli před 8.00 na svět císařským řezem, jsou na novorozenecké jednotce intenzivní péče.

Otec paterčat byl u porodu. Do Prahy jel z domova vlakem, který měl zpoždění. "Celou cestu jsem brečel, měl jsem strach, že to nestihnu," řekl.

Nakonec ale dorazil včas. Dodal, že maminka před náročným zákrokem tak byla ve větší pohodě než on. Uvedl, že děti se budou jmenovat Tereza, Alex, Martin, Michaela a netradičně psaný Deniel. Doma už na ně čeká bratr.

Ředitel podolského ústavu pro matku a dítě Jaroslav Feyereisl přijel kvůli porodu paterčat z kongresu v Dublinu, protože u něj chtěl být osobně.

"Dělali jsme vše pro to, abychom byli připraveni na eventuální komplikace," řekl ředitel zpravodajce ČTK. Zdvojili služby všech, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Nedělní termín náročného porodu zvolili lékaři proto, že bývá relativní klid.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist