Pražští radní navrhli odvolat z dozorčích rad firem s městským podílem další členy ODS. Z dozorčí rady Pražských služeb starostu Prahy 4 Pavla Caldra (ODS) a místostarostu Prahy 13 Davida Zeleného (ODS), z Pražské plynárenské Holding zastupitele Prahy 3 Pavla Sladkovského (ODS) a z Kolektorů Praha Radima Broučka (ODS).

Novinářům to v úterý oznámil zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Již v pátek odvolala jeho strana zástupce ODS z dozorčích rad dopravního podniku a Obecního domu.

Změny ve vedení společností s městským podílem radní za TOP 09 zatím pouze doporučili valným hromadám v Pražské plynárenské Holding a Pražských službách, ale provedli je již ve společnosti Kolektory Praha, jejichž je Praha stoprocentním vlastníkem, a rada města tak jejich valnou hromadou a může o odvolání rozhodnout okamžitě.

"Zástupci ODS v Pražské plynárenské Holding a Pražských službách mají ve funkcích skončit na červnovém jednání valných hromad," řekl Hudeček.

Personální změny jsou podle něj pokračováním dohody s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). "Byla to dohoda k očištění dozorčích rad od starých kádrů," řekl Hudeček.

Bohuslav Svoboda však s tím, že TOP 09 jedná podle dohody s ním, nesouhlasí. "TOP 09 neustále potvrzuje, že jejím cílem rozhodně není správa věcí veřejných. Jde jí pouze o to, pokusit se rozložit pražskou ODS, což se jí ale nepodaří," reagoval Svoboda na dění na magistrátu. "Pravděpodobně se snaží přichystat si volná místa pro zástupce svého koaličního partnera z ČSSD. Je to chucpe a Pražané to vidí," dodal.

Z Kolektorů radní odvolali Broučka (ODS) z funkce v dozorčí radě i z toho důvodu, že z ní již odstoupil starosta Prahy 15 Pavel Klega (ODS), a v dozorčí radě tak byl sudý počet členů. "Všichni odvolaní členové jsou nominanti ODS," řekl Hudeček.

 

Radní TOP 09 odvolali již v pátek z dozorčí rady dopravního podniku starostu Prahy 13 a poslance Davida Vodrážku (ODS) a exnáměstka Josefa Noska (ODS) a z postu předsedy dozorčí rady Obecního domu místostarostu Prahy 13 Petra Zemana.

Související