Jeden z nejbohatších a nejvlivnějších lidí planety, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, v tichosti navštívil českou metropoli. Serveru IHNED.cz to potvrdil Lukasz Porwol, který Zuckerberga vyfotil v centru Prahy a snímek pak publikoval na svém twitterovém účtu.

Zuckerberg v posledních dnech cestuje po Evropě.  Server allfacebook.com ve čtvrtek zveřejnil zprávu, že byl v tomto týdnu na krátké návštěvě Polska. Ve středu odpoledne se setkal s ministrem pro digitalizaci Michalem Bonim, se kterým mluvili o polském rozvoji v oblasti IT technologií, ale i ochraně soukromí.

V úterý devětadvacetiletý miliardář přiletěl do Německa a poté z Hamburku cestoval do Berlína, kde se setkal s německými politiky Burkhardtem Müller-Sönksenem (FDP) a Peterem Tauberem (CDU), napsal list Bild.

Mluvčího FDP prý kontaktovali přímo z Facebooku a ptali se, zda by Zuckerberg mohl navštívit Spolkový sněm. Toužil se dozvědět něco víc o německém politickém systému a zároveň se podívat na Berlín ze střechy Bundestagu, uvedl jeho mluvčí.

Čeští politici o tom, že Zuckerberg zavítá i do Prahy, nic netušili. "Premiér se s Markem Zuckerbergem nesetká, o případném setkání s některými ze členů vlády v tuto chvíli nevíme," řekl IHNED.cz Jakub Stadler z tiskového odboru Úřadu vlády.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se