Máte doma televizi s přijímačem digitálního signálu? Podle zákona musíte platit nejen televizní poplatek, ale přispívat i veřejnoprávnímu rozhlasu. Zákonodárci přiznávají, že by bylo vhodné pravidla změnit, například zavedením jednoho koncesionářského poplatku namísto dvou.

Nyní například uživatelé mobilních telefonů se zabudovaným přijímačem rádia nic hradit nemusí. Vlastníci televizí s digitálním tunerem, kteří automaticky přijímají i signál rádia, mají smůlu, taková výjimka se na ně nevztahuje. Mají tak povinnost každý měsíc kromě 135 korun za televizi zaplatit dalších 45 korun navíc.

"Určitě se musíme začít bavit o tom, jak to s ohledem na vývoj technologií řešit," uvedla členka mediální komise a místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD).

Místopředseda komise Jiří Oberfalzer (ODS) tvrdí, že problémem s placením za rozhlas u digitálního signálu se spolu s kolegy zabýval. "Řešili jsme úpravu, ale nedošli jsme k tomu, jak to ošetřit," uvedl. Podle něj by k dílčím úpravám stejně chyběla vůle, jako tomu je u debaty o celkovém zrušení poplatků veřejnoprávním médiím.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se