Část Divadelní ulice v centru Prahy připomínala v pondělí scénu z válečného filmu. Výbuch plynu v jedné ze zdejších budov udělal díry do obvodových zdí, vysklil i okna v okolních domech. Z budov byly evakuovány stovky lidí, na čtyřicet zraněných bylo ošetřeno záchranáři.

Co bude dál? Ptají se studenti i zaměstnanci firem, kteří museli budovy opustit.

1) Záchranáři na místě výbuchu

Zaměstnanci Pražské plynárenské vypnuli přívod plynu do 20 objektů. Preventivně prohlížejí všechny budovy v okolí. Jakmile koncentrace plynu klesla, hasiči zahájili prohledávání nejvíce poškozeného domu. Psi už několikrát prošli trosky a nikoho v nich nenašli, prohledávání se bude opakovat každou hodinu. V doprovodu policie se do budov budou moci vrátit studenti a zaměstnanci pro nezbytné věci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se