Vůbec největší případ svého druhu, při kterém armádě zmizel kerosin za 28 milionů korun, po pěti letech skončil. Pražský městský soud uložil třem bývalým armádním zaměstnancům a dvěma podnikatelům, kteří s ukradeným palivem obchodovali, pouze pokuty od padesáti do dvou set tisíc korun.

Mírné tresty vysvětlili soudci tím, že se skupině podařilo dokázat pouze zlomek škody, a navíc že jen využívala zmatek, který ve vojenské části ruzyňského letiště panoval. „Kontrola ze strany armády byla naprosto nedostatečná. Na přísně střežené stanoviště, kde stála letadla vládní letky i cizích států, se bez problémů dostávali civilisté, kteří si zde mohli přečerpat letecký petrolej,“ uvádí dosud neznámý loňský rozsudek, jehož kopii HN získaly.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se