Už jen týdny zbývají do začátku stavby v Česku jedinečného vědecko-technologického parku, jehož součástí bude i obrovský moderní tunel pro testování automobilů.

Soutěž na komplex za 400 milionů z evropských fondů ale vyhrála firma, která je jen prázdnou schránkou bez zaměstnanců. Ostatně podmínky tendru byly nastavené tak, že vyřadily všechny ostatní zájemce.

Vědecko-technologický park má v bývalém vojenském prostoru v Milovicích na Nymbursku vybudovat eseróčko Aerodynamics. Vzniklo jen měsíc a osm dní po vyhlášení zakázky.

V předmětu podnikání má pronájem nemovitostí a jeho majitelem je jistý Jaroslav Pecha z Brna - člověk, jehož zkušenosti s tak velkými projekty není možné dohledat. "Já se o tomhle nebudu po telefonu vůbec bavit," říká Pecha.

Dotačních 400 milionů tak proteče přes prostředníka, který bude sám – a bez soutěží – rozhodovat, komu půjdou peníze dál.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.