Ředitelé středních škol zřizovaných Moravskoslezským, Zlínským či Pardubickým krajem dostali od vedení úřadu doporučení, aby přijímací zkoušky svěřili firmě, kterou vybralo hejtmanství. Ve všech případech se jedná o společnost SCIO.
Vzhledem k tomu, že o přijímání studentů ze zákona rozhoduje ředitel, zapojily se školy do jednotného testování "dobrovolně". A to do jedné. Pokud by zvolily jiné řešení, musely by si totiž testy zaplatit. „Je na řediteli školy, aby posoudil efektivitu a hospodárnost vynakládaných prostředků,“ podotýká ředitel příspěvkové organizace Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum Petr Habrnál.
Proč se kraj pro jednotné přijímací zkoušky rozhodl? Děláte to poprvé?
Moravskoslezský kraj realizuje jednotné přijímací zkoušky do oborů vzdělání poskytujících střední vzdělání s maturitní zkouškou již třetím rokem, a to s cílem zvýšit jejich objektivitu a transparentnost (jednotné znění testů, jejich centrální zpracování a vyhodnocení umožňující porovnání výsledků) a současně zkvalitnit přípravu žáků základních škol, kteří budou přijati do oborů s maturitní zkouškou a kteří disponují odpovídajícími studijními předpoklady.
Zajištění jednotných přijímacích zkoušek je v souladu se strategickým cílem rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy v Moravskoslezském kraji.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.