Veřejné osočování mezi špičkami ODS a TOP 09 eskaluje od chvíle, kdy do koaliční shody vstoupila prezidentská volba. Kandidát a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se sice nedostal na Hrad, ale přinesl cenné politické body a nárůst preferencí svojí straně. Naopak ODS se propadla k jedenácti procentům voličské podpory.

Nyní se symbolem přetahování o sympatizanty stal projekt sKaret. Jaromír Drábek, místopředseda TOP 09 a bývalý ministr práce a sociálních věcí, pod jehož vedením se sKarty zrodily, označil v rozhovoru pro IHNED.cz hlasitou kritiku ODS za předčasné spuštění předvolební kampaně.

Premiér Petr Nečas a ODS stále útočněji napadají sKarty a jejich prostřednictvím TOP 09. Jakou k tomu má podle vás motivaci?

Nejsem členem ODS, ale místopředsedou TOP 09. Ale každý soudný čtenář si udělá obrázek sám, když vidí, že se premiér zaměřuje více na politický boj s TOP 09 než na řízení vlády. Ta udělala řadu úsporných opatření, která jsou pro republiku prospěšná, ale premiér je tak nedokáže prezentovat.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se