Bývalý vicekancléř exprezidenta Václava Klause Petr Hájek spouští vlastní web Protiproud s podtitulem "kontrarevoluční magazín". Uvedl to v pátek pro server Parlamentnílisty.cz.

Podle odpočtu na webu Protiproud začne Hájkův magazín fungovat zhruba za necelý měsíc. Při popisu webu Hájek opět kritizoval Klausova předchůdce Václava Havla. Podle Hájka "zvítězila havlistická revoluce a pravici sluší pouze kontrarevoluce".

Hájek tak pokračuje v kritice Havla a jeho příznivců. Například ve své loni vydané knize Smrt v sametu dokonce napsal, že Havel byl v satanových službách. Na webu Protiproud již Hájek vydal článek, který popisuje cíle magazínu. "Poteče proti hlavnímu proudu. Bude se ptát, kde je realita. Pronikat kulisami, které před ní vystavěla a každý den čtyřiadvacet hodin upevňují hlavní média a jejich spojenci," píše Hájek.

Článek navíc doplnil fotomontáží hořících věží Světového obchodního centra v New Yorku po útocích teroristů z 11. září 2001 a vlajkou Evropské unie v popředí. U fotomontáže byl popisek "Spoušť a zkáza pod praporem EU". Hájek již dříve několikrát v médiích uvedl, že nevěří oficiálnímu popisu 11. září a že za útokem mohly stát tajné služby USA.

Funkci vicekancléře Hájek opustil ke konci února. Na webu Protiproud s ním budou spolupracovat další lidé. On sám se prý bude věnovat také práci ve vznikajícím Institutu Václava Klause, kde bude ředitelem pro humanitní a mediální studia, řekl serveru.