Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) podala dvě trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s činností občanského sdružení Život je hrou, které zakládá po Praze kluby s výherními automaty na internetové sázení.

Političce vadí, že sdružení na území třetí městské části provozuje hazard, přestože to místní vyhláška zakazuje. Podle ní mají do roku 2014 všechny herny ze Žižkova zcela zmizet. Vyjádření sdružení zjišťujeme.

První trestní oznámení se týká adresy sídla sdružení Život je hrou.

Sdružení při své registraci na ministerstvu vnitra nahlásilo adresu domu, ve kterém v současnosti sídlí Metropolitní univerzita Praha a který vlastní městská část. Žádná kancelář tohoto sdružení ale v domě na adrese Prokopovo náměstí není a nikdy nebyla, tvrdí městská část.

"Trestní oznámení pro poškození dobré pověsti městské části, a tím i jejích koaličních politiků, směřujeme proti pachateli, který nechal sídlo sdružení zabývajícího se hazardem zaregistrovat neoprávněně v našem domě," uvedla Hujová.

Druhé trestní oznámení směřuje proti dvěma hernám s automaty, které sdružení otevřelo v Husitské a Seifertově ulici. Podle radnice je sdružení provozuje neoprávněně.

Žižkovští politici před časem schválili plán boje proti hazardu. Příští rok by tak z původních 145 heren mělo zbýt jen sedm kasin, na která se ale vztahují přísnější pravidla než na herny.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist