Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku ministerstva práce na systém pro výplatu sociálních dávek od společnosti Fujitsu Technology Solutions, zadanou bez výběrového řízení.

S odkazem na nejmenovaný zdroj to uvedl server Novinky.cz. Důvodem je prý "velké porušení zákona o veřejných zakázkách". Zakázku firmě zadal bývalý ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

"Úřad proto vyhoví návrhu navrhovatele, společnosti Student Agency, a zakáže plnit smlouvu," cituje server svůj zdroj.

Ministerstvo tak bude muset od zakázky za zhruba dvě miliardy s Fujitsu odstoupit a vyhlásit tendr, nebo se vrátit k původnímu informačnímu systému. Ten poskytovala resortu společnost OKsystem.

Bývalý Drábkův náměstek Vladimír Šiška měl OKsytemu nabízet stamilionový obchod výměnou za to, že si nebude na zakázku pro Fujitsu stěžovat. Zástupci firmy ale věc oznámili policii, která Šišku obvinila z korupce.

Ministerstvo práce podle mluvčí Štěpánky Filipové zatím žádné rozhodnutí od antimonopolního úřadu nedostalo.

"Oficiálně nám nebylo nic doručeno. Jakmile rozhodnutí obdržíme, budeme se jím zabývat. Po důkladném prostudování zvážíme další kroky," uvedla Filipová.

Antimonopolní úřad brzdí ministerstvu vnitra plán na stamilionové úspory - čtěte ZDE

Předávání osobních údajů z sKaret je nezákonné. Ministerstvu práce hrozí pokuta až 10 milionů - čtěte ZDE

Stížnost podal k antimonopolnímu úřadu majitel dopravce Student Agency Radim Jančura. Formálně směřovala proti ministerstvu vnitra, jehož rámcovou smlouvu ministerstvo práce při podepsání smlouvy využilo. Resort proto v řízení vystupoval jen jako uživatel systému.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist