Všechny státní úřady (ale v případě zájmu i kraje a obce) budou nakupovat telekomunikační služby z jednoho místa formou elektronických aukcí. Dražba stlačí ceny dolů a ročně se tak ve státní správě uspoří stovky milionů korun ročně. Na tomto ambiciózním plánu se loni v květnu shodla vláda Petra Nečase.

Jenže teď, měsíc před plánovaným startem celé akce, je všechno jinak. V prosinci se do hry vložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a projekt připravovaný ministerstvem vnitra zbrzdil tak, že akci už podle všeho nebude možné stihnout.

Ministr vnitra Jan Kubice proto požádal premiéra Nečase, aby do programu jednání vlády zařadil mimořádný bod, který se bude zabývat právě projektem oficiálně nazývaným Koncepce nákupu datových a hlasových služeb Komunikační infrastruktury veřejné správy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.