Ještě než neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer odjede na třítýdenní dovolenou, přišel na návštěvu za budoucí hlavou státu Milošem Zemanem.

Do Zemanovy hradčanské kanceláře Fischer dorazil i se svou manželkou Danou. "Mluvili jsme o tématech společenských. Samozřejmě jsme se dotkli české politiky. Tak jak to bývá mezi lidmi, kteří se znají možná 30 let," řekl po jednání Fischer.

Od Zemana prý nedostal nabídku ke spolupráci ani k případnému nástupu na velvyslanecký post, o němž se v médiích spekulovalo. "Ne, to nebylo o nabídkách. To nebyl rozhovor tohohle typu," řekl Fischer.

O své další budoucnosti chce přemýšlet na dovolené. Varianty podle něj pokrývají obchodní sféru, státní službu i veřejný sektor.

Ve hře je i založení nové politické strany, jak nedávno informoval deník Mladá fronta Dnes.

Fischer se před novináři zmínil i o uhrazení dluhu za předvolební kampaň. Podle něj je vše "na dobré cestě". Fischer údajně dluží za kampaň sedm až osm milionů korun.

"Já jsem vždycky zvyklý hradit všechny svoje dluhy. Takže to bude mít nějaký proces, nějaký řád, ale určitě budu schopen těm závazkům dostát," řekl Fischer.

Ještě před Fischerovým odchodem dorazil do Zemanovy kanceláře i předseda senátu Milan Štěch (ČSSD).

"Budeme hovořit o aktuálních otázkách budoucnosti a také tam bude určitě příprava inaugurace," řekl při příchodu novinářům. Detaily Zemanova uvedení do úřadu mají být známy v druhé polovině týdne.