Praha do příštího týdne podá žalobu kvůli údajně předraženému nájmu Škodova paláce. V úterý o tom rozhodla rada.

Město nenašlo s majitelem budovy shodu. Podle radních je jeho nabídka finančně nevýhodná. Loni zaplatila Praha za pronájem budovy přes 200 milionů korun.

Magistrát do Škodova paláce před lety přestěhoval většinu svých úředníků. Původně totiž odhadoval, že sestěhováním a pronájmem uvolněných budov ročně ušetří desítky milionů korun. Později ale přiznal, že je pronájem paláce pro město nevýhodný.

Z materiálu, který rada schválila, vyplývá, že po uplynutí dlouhodobého pronájmu by celková částka vyplacená městem převýšila 4,4 miliardy korun. V minulosti přitom podle kritiků měla Praha možnost koupit budovu za 1,5 miliardy korun.

Majitel budovy, kterým by měla být společnost Copa Retail, k.s., nabídl městu slevu na nájemném ve výši 35 procent. Slevu ale podmínil prodloužením nájemní smlouvy o dalších patnáct let.

Smlouvu uzavřelo město v roce 2006 na dvacet let. Náměstek primátora Pavel Richter již dříve uvedl, že částka nájemného mu připadá přinejmenším nemravná. "Není možné, aby magistrát platil dnes již více jak dvojnásobek tržní ceny nájmu v této lokalitě," prohlásil.

Město by ale zároveň rádo v prostorách paláce zůstalo.

ŽVíce na: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/praha-se-nedohodla-na-najmu-skodova-palace-na-majitele-poda-zalobu-954395#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Související