"Nejlepší pro řidiče je sjet z dálnice u Žebráku," řekl v 11:00 zpravodaj IHNED.cz, který kolem místa nehody projížděl. Dálnice D5 byla po dopolední nehodě dvou kamionů na 20. kilometru u Berouna směrem na Prahu uzavřena přibližně do 14:00. Hasiči na místě likvidovali následky úniku asi šesti set litrů nafty z palivových nádrží, policie odtahuje havarované kamiony. Informovala o tom mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Srážka se obešla bez zranění. Policie odklání dopravu na výjezdu číslo 22 přes okolní obce.

Silničáři v permanenci

Problémy s dopravou jsou i na jiných místech republiky. Všechny silnice v Karlovarském kraji jsou po sněžení se zvýšenou opatrností sjízdné. Většinou jsou mokré nebo se zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, řekla Jana Matějíčková z dispečinku krajských silničářů.

Sněžení a sněhové přeháňky komplikují od časného rána situaci na silnicích v Plzeňském kraji. Místy napadlo až deset centimetrů nového sněhu. Zhoršená sjízdnost je zejména na silnicích nižších tříd na severním Plzeňsku, v Plzni a na Tachovsku, řekl dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička.

Silnice nižších tříd na Vysočině jsou sjízdní pouze se zvýšenou opatrností. Na Žďársku a Pelhřimovsku leží na vozovkách vrstva zledovatělého nebo ujetého sněhu krytá posypem, vyplývá z dnešních informací dispečinku správy a údržby silnic.

Některé silnice druhé a třetí třídy na severu Olomouckého kraje stále pokrývá ujetý sníh. Motoristé se s ním setkají v horských a lesních úsecích Šumperska a Jesenicka, například u Petrovy boudy nebo na Rejvízu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist