Krátce před pondělní jedenáctou hodinou v železniční stanici Adamov mohlo dojít k neštěstí na vlakové trati. Vlak EuroCity vjel na obsazenou kolej a podle prvních informací se vlaky zastavily přibližně 30 metrů od sebe.

"Nikdo nebyl zraněn a na místo ihned vyrazil drážní inspektor. Už by měl být na místě," sdělil před dvanáctou hodinou mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského cestující z obou vlaků využili jiné spoje.

Na trati Brno Židenice a Brno hlavní nádraží se jezdí na jedné koleji a provoz je zachován. Na místo také už dorazili inspektoři Správy železniční dopravní cesty. "Tady správně zareagoval strojvedoucí, který okamžitě zastavil vlak. Celá ta věc se musí vyšetřit," uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Drážní inspekce přitom už před třemi lety doporučovala urychlit práce na lepším zabezpečovacím zařízení, které by umělo zastavit vlaky bez ohledu na člověku.

Ve zkratce řečeno takové zařízení by zastavilo vlaky, které by se dostaly na jednu kolej. "Já tady tento alibizmus drážní inspekce nebudu komentovat. To je věc, kterou vykřikují pořád a dokolečka. Nebudu se to této debaty pouštět," uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Za poslední dva týdny mohlo dojít ke třem srážkám vlaků. První se objevil v Kolíně a ve středu došlo k incidentu ve Strančicích u Prahy, kdy jeden ze strojvedoucích nerespektoval značku "stůj."

Související